کد خبر : 194947

عظمت امام حسین علیه السلام و علت پیروزی ایرانیان از زبان دشمن

ژنرال عدنان: این ها ایرانی هستند. این ها شیعه اند. این ها هزار و اندی سال پیش امامی داشته اند به نام حسین که با تعداد کمی یار حاضر شد جان خود و یارانش را فدا کند و کشته شود اما از اعتقاداتش دست برندارد. این ایرانی ها خودشان را پیروان همان حسین می دانند.

                                                         


عراقی ها روی جنازه شهید اسید ریختند تا از بین برود، ولی جنازه شهید سالم ماند.

خبرنگاران خارجی که چند روز قبل، از منطقه فاو که در تصرّف نیروهای ایرانی بود بازدید کرده و گزارش فیلم و عکس تهیه کرده بودند، حالا در منطقه جبهه های عراق حاضر شده بودند و قصد مصاحبه با عدنان که یکی از فرماندهان ارشد نظامی عراق و فرماندهی کلّ فاو شده بود را داشتند و طی مصاحبه خود، به  وی  گفتند: شما چگونه با این همه نیروی نظامی آموزش دیده و مجرّب و سلاح های مختلف و پیشرفته روز جهان، از جمله هواپیماهای مدرن و مجهّز و میادین مین و موانع وسیع، سنگرهای مستحکم و از همه مهم تر این حائل رودخانه ای عظیم در مقابل رزمندگان جوان و کم تجربه ایرانی با سلاح های معمولی شکست خورده اید و با این همه تلاش بعد از بیست شبانه روز هنوز هم نتوانسته اید فاو را پس بگیرید. این حقیقت را چگونه توجیه می نمائید؟

ژنرال عدنان خیرالله  دقائقی در فکر فرو می رود. سکوت بر جلسه حاکم شده بعد از چند  دقیقه عدنان ( با حالتی عصبی و تند) در جواب خبرنگاران می گوید:

 پس از مکثی کوتاه اضافه می کند، من در دنیا ارتشی سراغ ندارم که بتواند در مقابل اعتقادات این ها به پیروزی برسد. این ها بزرگ و کوچک شان فرقی نمی کند. همه این ها به همین مسئله معتقدند.

                                                                   روایت راویان ص 312- 311- 310

نقل از کتاب شور حسینی چه ها می کند- حسین نظری – صص 112-113- نشر دارخوین ا صفهان 

ثبت شده توسط : منصوره وطنی

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
بالای صفحه اصلی