کد خبر : 195045

رسم شهداء در بیت المال

بیت المال را خیلی رعایت می کرد. با این که فرمانده بود و خیلی امکانات در اختیارش بود، ولی سعی می کرد چیزی اضافه بر نیاز استفاده نکند، مثلا فصل زمستان بود و هوا خیلی سرد، من متوجه شدم که چراغ والور اتاق آقای تورجی خراب است و درست کار نمی کند و شب ها از سرما اذیّت می شوندشهید محمدرضا تورجی زاده شهادت 1366/2/5 عملیات کربلای 10 مدفون در گلزار شهدای اصفهان

بیت المال را خیلی رعایت می کرد. با این که فرمانده بود و خیلی امکانات در اختیارش بود، ولی سعی می کرد چیزی اضافه بر نیاز استفاده نکند، مثلا فصل زمستان بود و هوا خیلی سرد، من متوجّه شدم که چراغ والور اتاق آقای تورجی خراب است و درست کار نمی کند و شب ها از سرما اذیّت می شوند، برای همین بدون این که با ایشان در میان بگذارم، به تدارکات لشکر رفته و گفتم: برای آقای تورجی چراغ والور می خواهم. مسئول تدارکات هم وقتی فهمید برای چه کسی می خواهم، بلافاصله چراغ را داد. من هم به اتاق ایشان بردم، ولی هر چه اصرار کردم و گفتم این چراغ که هزینه ای ندارد، آقای تورجی قبول نمی کرد و می گفت: چرا هزینه بیت المال تلف شود. 

دست آخر، وقتی دیدم قبول نمی کند، گفتم برخی از بچه های اتاق شما سرماخورده اند. ایشان وقتی این مطلب را شنید، کمی فکر کرد و چون برای بچه ها بود قبول کرد.

نقل از کتاب خاطرات و زندگینامه شهید محمدرضا تورجی زاده صص 120- 121

ثبت شده توسط : منصوره وطنی

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
بالای صفحه اصلی